Květen 2016

Jaký byl vojevůdce Jan Žižka z Trocnova

20. května 2016 v 14:53 | Zdeněk |  Jan Žižka
Podle mého a mnoha jiných lidí to byl především schopný vojenský taktik, uměl číst v terénu, nebál se rozhodovat pod tlakem událostí na bojišti v nevýhodné situaci, nepropadal panice, vedl svůj lid s jistotou vůdce, s kterou se musí člověk narodit ! Byl to člověk čestný, odvážný, upřímný, ale tvrdý k těm/tomu, kdo rozvracel vojesnský řád a pořádek v husitské společnosti, polní armádě nebo vytvářel anarchii jako Adamité atd.!! Byl to veleúspěšný vojevůdce středověku, který opovrhoval se obohacovat hmotnými statky !!! Mohl to činit jako další hejtmani nebo katoličtí páni,šlechtici v těchto dobách!Vyhrál mnoho bitev, šarvátek, bezejmených půtek a neobohacoval se a nekradl!Až neuvěřitelné na tehdejší dobu!!A neudělal to, ikdyž měl ze všech šanci největší a nikdo by určitě neprotestoval!!Proč to nedělal? Měl naprostou nespornou autoritu u všech válčících stran!!Proč, protože měl čest, která tak hodně chybí v dnešní době skoro u všech politiků (kteří mají suplovat novodobé vůdce)!!!Není vlastně žádného podobného vůdce národa za, kterým by člověk šel do ohně !! Český vojevůdce všech dob Jan Žižka z Trocnova a Kalicha žádnou svou bitvu neprohrál !!!Neporazil jej Císař Zikmund Lucemburský ani zdejší Panská jednota společně se zahraniční armádou sponzorovanou jako vždy Římem - Papežem (skrz Mohučské, Kolínské nebo Trevírské arcibiskupství atd.) !! Tehdejší svět uctíval Jana Žižku jako nikoho jiného !!Nebylo mu rovného v tehdejších těžkých časech,,Proti všem"...proti celé Evropě.
V té době samozřejmě byla ještě jedna, jediná osobnost...sice již nežijící, která měla ovšem ještě větší odezvu u prostého lidu a to duchovní již kultovní osobnost Jan Hus !!! Jan Žižka byl tvrdý vůdce, který skoro nikdy neodpouštěl nepřátelům kalicha. Jan Žižka se choval až na jeden jediný případ v souladu s kodexem cti správného vojevůdce a dokonalého rytíře.Jeho vzory byli Jozue, Juda Makabejský a Alexandr Makedonský.Když město otevřelo své brány bez boje,kapitulovalo, nesměl se jeho obyvatelům zkřivit vlas! Jen jednou si sám Žižka uvědomil nečestné chování a to roku 1422 při dobytí Německého Brodu. sám sobě přiznal, že zhřešil v této situaci. Dobytí se proměnilo v následný masakr Zikmundovi vojesnké posádky a obyvatel Německého Brodu. Málokdy si podobně veleúspěšný vojevůdce sám sobě přizná, že udělal něco špatného a uznal chybu. V tehdejším světě nebo v předchozím čase i později podobných masakrů stávalo tisíce a tisíce. Od Kžížových výprav/kruciát do Svaté země, dobytí Jaruzaléma nebo ve například staleté válce Růží mezi Francií a Anglií.To samé platilo při řádění Švédských armád v Evropě v Třicetileté válce atd a atd.Těchto podobných masakrů se odehrávalo od nepaměti co člověk je člověkem.Osmanské a Arabské války jsou úplně jiná kapitola podobných masakrů a zmarněných životů ve jménu nějakého boha!A už vůbec nelze pochopit ze současného moderního pohledu život, bitvy, masakry, otroctví ve starověku atd., kde lidský život, především otroků,žen,dětí nic neznamenal. Každopádně špinění,překrucování a znevažování Husitské revoluce, jejího odkazu, husitských osobností dokáži především sami Češi !!!!Francouz na rozdíl od Čecha svou Velkou francouzskou revoluci, Napoleoná nehaní a neničí, neupravuje svou historii !Proč?Je to jiná mentalita a nenechají si překrucovat své dějiny !!Češi ovšem ano!! A to je právě rozdíl v národech. Češi dokáží sami sebe pošpinit dokonale a často zrazují a slouží jiným-cizím zájmům než svému národu!!Zde je pro čtenáře například www odkaz na Světla a stíny husitství: http://husitstvi.cz/clanky/svetla-a-stiny-husitstvi/


Dan Landa: Pro Havla jsem nebezpečný

16. května 2016 v 12:33 | Petřík L. |  Husitství
Dan Landa: Pro Havla jsem nebezpečný
Zpěvák, skladatel a automobilový závodník se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vyjádřil o prezidentu Václavu Klausovi, bývalém prezidentovi Václavu Havlovi, české politice, Evropské unii. Hovořil i problémech multikulturalismu, imigraci, politické korektnosti, a integraci Romů.
Je dobře, že jde Klaus proti proudu
Landa si váží prezidenta Klause za to, že se nebojí říct názor, který jde proti trendu a který kritizuje Evropskou unii, protože to napomáhá svobodné diskusi. "Je především velmi důležité, že tady stojí v nějaké vysoké politické funkci nějaký protipól současnému trendu. Prezident často vyslovuje protichůdný názor, než který člověk čte od oficiálních představitelů EU, politiků naší země, nebo v médiích od žurnalistů, kteří to tlačí prounijním směrem velmi silně," řekl ParlamentnímListům.cz Landa.
k tématu Klaus
Naopak exprezidenta Václava Havla zkritizoval za to, jak se vyjádřil o jeho někdejším projektu Ordo Lumen Templi, jehož vznik byl oznámen v červnu 2004 při koncertu v bazilice sv. Petra a Pavla na Vyšehradě. Havel řekl, že mu tento spolek připomíná Ku-Klux-Klan.
Havel střílí, aniž zná podstatu věci
"V případě, kdy se chce vyjádřit takto zásadním způsobem, který měl na mé další působení velký dopad, tak si myslím, že by měl téma prohovořit také s tím, koho kritizuje. Z jeho strany nedošlo k žádné komunikaci. K nějakému kratšímu setkání došlo před mnoha a mnoha lety. Kolem toho večera na Vyšehradě se mě pan Havel na nic neptal, stejně mě odsoudil a strčil do škatulky "nebezpečný". Kde chybí komunikace, chybí i nějaký vyvážený názor. Myslím si, že pan Havel vystřelí, aniž by znal hlubší podstatu věci častěji," komentoval Havla Landa, který sdružení později opustil.
k tématu Havel
OLT je občanské sdružení hlásící se k židovsko-křesťanským tradicím, které nachází v rytířských ideálech. "Cestou, kterou se chceme ubírat a současně nabízet, je snaha naplňovat touhu po všestranném a harmonickém rozvoji každého z nás. Je to aktivní a tvořivá chlapská cesta s důrazem na osobní odpovědnost, hlásící se k počátkům rytířských tradic jako symbolu bratrské vzájemnosti, s vírou a nadějí, že i v 3. tisíciletí je možno naplňovat rytířské ideály a tím současně pomáhat slabším a potřebným," píše se v prohlášení řádu.